Proč naší kliniku?

  • Nabízíme individuální přístup a špičkovou péči.
  • Provedli jsme již více než 7000 plastických operací.
  • Přinášíme vám vysokou kvalitu za nejlepší ceny na Moravě.


Odstranění jizev

Při každém porušení celistvosti kůže, ať již je to operačním zákrokem nebo úrazem, vzniká jizva, která je důsledkem hojivých procesů, které opět obnoví celistvost kůže. Výsledná jizva je vždy odlišná svou povahou od okolní neporušené tkáně a její vzhled a velikost záleží na typu hojivých reakcí pacienta, na umístění a průběhu jizvy i okolnostech vzniku a průběhu hojení.

Odstranění jizev nelze provést definitivně, lze je jen korigovat tak, že funkčně a esteticky jsou méně či vůbec na obtíž.

Princip odstranění jizev

Principem odstranění jizev je excise (vyříznutí) jizvy, eventuálně i okolí a provedení nové sutury (sešití) okrajů kůže a vytvoření ideálních podmínek hojení, čímž je zpravidla dosaženo lepšího výsledného efektu.

Odstranění jizev je možno kombinovat s uvolněním podkožní tkáně, a tím také korigovat různé nepravidelnosti jako vtažené jizvy, následky po hnisání v jizvě či nadbytky tkání v okolí jizvy, aniž by bylo nutno použít cizorodé látky. Většinu odstranění jizev je možno provést v lokální anestezii, a tím pádem jako ambulantní zákrok. Časová náročnost odstranění jizev závisí na velikosti korigované jizvy.

Po odstranění jizev

Pokud se jizva zhojí, což je po 3-6 měsících a někdy i déle, je výsledek trvalý. Je-li zhojená jizva bledá, má-li barvu podobnou okolní kůži a je tenká, pak dá se hovořit o zdařilém výsledku.

Máte zájem o odstranění jizev? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou ( * ) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout

Kontakt - dole

  • MUDr. Libor Polák
  • +420 607 115 715

powered by Plastická-chirurgie.info